Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] kompresor klimy nie działa , brak napięcia na kostce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] kompresor klimy nie działa , brak napięcia na kostce

    jamesbondzio, czy błąkające się to zobaczymy :lol:

  • #2
    [O1] kompresor klimy nie działa , brak napięcia na kostce

    Witam,

    w sobotę byłem na servisie klimy bo nie dmuchała w ogóle zimnem , nie załączał się kompresor . początkowa diagnoza brak gazu w ukł . i sprawdziło się powinno być 750 +50g a było 340g . Niestety po napełnieniu gazem olejem nadal lipa nie działa . Od czego zacząć teraz poszukiwania usterki >>??
    reddevilkrk

    Komentarz


    • #3
      sprawdź wiązki pod akumulatorem i obok, bo tam gniją, a są międzyinnymi od klimy
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        Nie wiem jak jest w beznynie" ale ja w O1 TDI też miałem taki sam problem- diagnoza sterownik -ten umieszczony pod akumulatorem -przykręcony od spodu do podłużnicy. Niestety wymiana nie przyniosła efektu- dalej szykanie i diagnoza pewnie przewód "zgnił' - rozwiązanie przyszło przypadkiem winny był bezpiecznik ten 30A umieszczony na akumulatorze. bezpiecznik był sprawdzany , wszystko OK ale ponieważ styk był słaby bezpiecznik grzał się i wytopił trochę gniazdo, stopiony plastik + zaśniedzenie skutecznie odcięło prąd do klimy. Wyczyściłem troche styki, podgiąłem i działa. Planuje zmiane tych tradycyjnych bezpieczników 30A na płytkowe .

        Komentarz


        • #5
          powiem tak , niestety nie za bardzo odnajduję się z sprawach związanych z elektroniką , więc dzisiaj jadę do kolegi elektromechanika i zobaczymy co się dzieje.
          Dzięki za podpowiedzi na pewno z nich skorzystam i sprawdzę , oczywiście napiszę co się udało naprawić .
          reddevilkrk

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X